Masaj İle Selülitlerinizle Vedalaşın

Doğru beslenme ve egzersizin yanı sıra masajla da selülitlerden kurtulabilirsiniz. Hatta selülitlerle mücadelenin en önemli yolu masaj diyebiliriz. Bilindiği gibi selülit oluşumunun sebebi dolaşım sistemindeki bozukluktur. Selülit masajı ise kan dolaşımını harekete geçirdiği için dokuları oksijen ile doldurmaktadır.

Selülit masajını uzman kişilere yaptırmak oldukça önemlidir. Yanlış yapılan masaj dokulara zarar verebilmektedir. Bazı selülitler ağrılı olabilmektedir. Bu yüzden  bilinçsiz yapılan masajlar tehlikeli olabilmektedir. Cildinize ve kendinize verdiğiniz değeri, onu emin ellere teslim ederek ödüllendirebilirsiniz.

Selülit masajını anti-selülit kremler ile uygulamakta fayda var. Böylece kan dolaşımı normalinden daha da hızlanmaktadır. Aynı zamanda ciltteki kuruluk giderilebilir ve cilt yenilebilir. Masaj uygulamaları ortalama 30-45 dakikayı geçmemelidir. Uzman kişiler tarafından genellikle haftanın en az bir günü uygulanmalıdır.

Selülit sorunun en büyük düşmanı hareketsiz kalmamaktadır. Bol sıvı tüketimine de dikkat etmeli, fast food tarzı yemeklerden kaçınılmalıdır.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın