Lazerle Dövme Sildirme

Vücuda yapılan kalıcı dövmeleri silmek için tercih edilen lazer yöntemi deriye zarar vermeden gerçekleştirilmektedir. Lazer ışığını emen dövme pigmentleri ufak parçalara ayrılarak yok olur.

Genellikle her dövme silinebilirken bazen silinemeyen dövmeler de söz konusu olabilir. Buna bazı renkli dövmeleri örnek verebiliriz. Her ne kadar artık son teknolojik cihazlar kullanılsa da dövme yaptıran kişilerin zor çıkacak renkleri tercih etmemesi önerilmektedir.

Dövme silmek için gerçekleştirilen işlem genellikle 5 ile 15 seans arasında değişmektedir. Her seansların arası genellikle 6 ve 8 hafta olmaktadır. Tedavi sürecinde oluşan derideki kabuklanma birkaç gün içerisinde düzelmektedir.

Dövme silme işleminden sonra uygulama yapılan bölgeye buz kompleksi yapılmalıdır. Eğer deride kabuklanma oluştuysa deniz ya da havuza girmekten kaçınılmaktadır. Bunun yanı sıra doktorun önerdiği kremlerin kullanılması ve aşırı sıcak sudan uzak durmak gerekmektedir.

Lazer ile dövme silme işleminde hissedilecek ağrı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ağrı eşiği düşük olan kişilerde işlemi uygularken anestezik kremler tercih edilebilir.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın