Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Epilasyon denilince akıllara istenmeyen tüylerden kurtulmak gelmektedir. Lazer epilasyon sayesinde hızlı ve sağlıklı şekilde bu tüylerden kurtulabilirsiniz. Deriye hasar vermeden, kıl köküne ulaşan lazer ışıkları ile başarılı sonuçlar alınmaktadır. Kişinin cilt rengi ve kıl tipi göz önünde bulundurularak deneyimli kişiler tarafından yapılan işlemlerin herhangi bir yan etkisi olmamaktadır. Kısa süreli olarak kabarıklık veya hafif kızarıklık şeklinde görülen etkiler, uygulamadan birkaç saat sonra geçmektedir.

Lazer Epilasyon Ağrılı mıdır?

Yeni teknoloji kullanılarak yapılan lazer epilasyon işlemlerinde pek fazla bir acı hissedilmez. Hissedeceğiniz acı anlık olup, lastik çarpması sonucu oluşan acıdan farksız değildir.

Tüylerden Kaç Seansta Kurtulunur?

Fiziki yapılar farklı olduğundan istenmeyen tüylerden kurtulmak kişiye kişiye değişiklik göstermektedir. Genellikle 4 veya 8 seansta başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Epilasyon Öncesi Neler Yapılmamalıdır?

Lazer epilasyon uygulanmadan 15 gün önce solaryuma girilmemeli veya herhangi bir bronzlaşma, güneşlenme olmamalıdır. Tüyler sarartılmamalı; ağda, cımbız, ip gibi kıl köklerine etki edecek bir işlem epilasyon öncesi 3 hafta yapılmamalıdır. Lazer işlemi yapılmadan önce söz konusu bölgenin herhangi bir kozmetik ürünle ya da makyaj malzemesiyle temas etmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde lazer etkinliği azabilir, ciltte tahriş meydana gelebilir.

Lazer Epilasyon Seansları Ne Kadar Sürmektedir?

Uygulanacak bölgeye göre farklılık gösteren seanslarda komple epilasyon ortalama 1-1,5 saat sürerken; bikini bölgesi, koltuk altı ve yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika sürmektedir.

Lazerin Artıları Nelerdir?

Lazer epilasyon sonrası tüyle daha ince ve daha geç sürede çıkmaktadır. Ağda, tıraş, tüy dökücü krem ve diğer alternatif yöntemler gibi etkisi kısa süreli değildir. Kısa zamanda kalıcı ve hızlı sonuçlar elde edebilir, birkaç seans sonrasında %80 oranında tüylerin azaldığını görebilirsiniz. Ayrıca lazer epilasyondan sonra tüyler çok daha ince ve açık renkli olarak çıkmaktadır.

Bir Cevap Yazın