Buz Lazer Epilasyon

Günümüzde istenmeyen tüylerden kaynaklanan psikolojik travmalardan söz edebiliriz. Bu travmaların nedeni ise, fiziksel görünümün dünden çok daha fazla önemsenmesidir. Durum bu şekilde olunca, istenmeyen tüylerin yarattığı olumsuz fiziksel görünüm ruhsal rahatsızlığa ve kişinin sosyal ortamdan kendisini tecrit etmesine sebebiyet verebiliyor. Özellikle istenmeyen tüyler yaz aylarındaki kıyafet tercihlerinden dolayı çok daha rahatsız edici olabiliyor. Bu duruma çözüm, istenmeyen tüyler için yıllardır kullanılan lazer epilasyondur. Buz lazer epilasyonu da, söz konusu tedavi şeklinin en modern örneğidir.

Geleneksel epilasyonun eksileri neydi?

Diod lazer cihazları kullanılarak gerçekleştirilen lazer epilasyon tedavisi, birçok semptomlara sahipti. Ciltte yanıkların söz konusu olması, uygulama sırasında ve sonrasında yaşanan ağrılar, yanıklar için iyileşme sürecinin birkaç gün sürmesi ve açık tenliler üzerinde yanık lekelerinin görülebilmesi, bu semptomların başında geliyordu. Ayrıca lazer epilasyon tedavisinin daha verimli olabilmesi için tercih edilecek en iyi zaman sonbahar ve kış mevsimiydi. Yazın tercih edilememesinin sebebi, epilasyonla zayıflatılan kıl kök hücrelerinin terleme ve güneş ışınları sebebiyle beslenme riskiydi.

Diod lazerlerle gerçekleştirilen tedavinin daha farklı dezavantajlarını da saymak mümkündür. Bunlardan birisi de, çok uzun seanslar neticesinde gözle görülebilen sonuçların alınmasıydı. Yani, istenmeyen tüylerden kurtulmak için harcanılan zaman daha fazlaydı. Dolayısıyla çalışan kesimler için tercih edilebilirliğini veya seanslara devamlılığı etkiliyordu.

buz lazer epilasyon

Buz epilasyon sistemi neyi değiştirdi?

Geleneksel lazer epilasyon tedavisine alternatif olarak ortaya çıkan buz epilasyon sistemi, çok daha işlevsel ve günümüz modern dünyasına uygun şekilde geliştirildi. 2009 senesinden beri kullanılmaya başlayan epilasyonun öne çıkan avantajları şu şekilde:

  1. Öncelikli olarak ifade etmek gerekirse, buz lazer epilasyonla istenmeyen tüylerden kurtulmak çok daha kısa süreye düştü. Geleneksel yöntemle tüm vücuda uygulanacak bir tedavi sürecinin çok uzun saatlere ihtiyaç duyarken, buz epilasyon sistemiyle 35 dakikada tüm vücuttaki istenmeyen tüylerden kurulmak mümkün hale geldi. Bunu sağlayan ise, daha hızlı çalışma sistemi ve daha geniş başlıktır.
  2. Diğer önemli avantajı da, vücutta herhangi bir yanığın söz konusu olmamasıdır. Bunu sağlayan sistem ise, yakma işlemiyle beraber buzlama özelliğidir. Böylece ciltte herhangi bir yanığa sebep olmadan işlem gerçekleşiyor.
  3. Acı ve sızının olmaması da, bir diğer avantajıdır. Epilasyon süreci boyunca herhangi bir ağrı ve sızı söz konusu olmuyor. Ağrı ve acının sebebi, yanıklardı. Buzlanma özelliğinin bu sorunu çözmesi, ağrı ve acı gibi olumsuzlukları da ortadan kaldırdı.

Bir Cevap Yazın