Cilt Soyma

Yaş ilerledikçe kişinin cildin parlaklığı, gerginliği, kalitesi azalır ve kırışıklıklar görülüp, lekeler ortaya çıkmaya başlayabilir. Dolayısıyla cilt yenilenmek isteyebilir.

Cildi yenilemeye yönelik uygulanan yöntemlerden biri de cilt soyma işlemidir. Cilt soyma işlemi kimyasal peeling, lazer ya da dermabrazyon yöntemiyle yapılabilmektedir. Dermabrazyon yöntemi ile cilt bir nevi zımparalanmaktadır. Ciltteki yüzeysel kırışıklar veya oluşmuş olan çukurluklar düzeltilmektedir. Bu yöntem ile özellikle ciltte mevcut olan sivilceler de giderilebilmektedir.

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling İşlemi

Bir diğer cilt soyma işlemi ise kimyasal peelingtir. Kimyasal peeling yüzün daha genç ve yeni görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca göz çevresinde bulunan kırışıkların giderilmesinde ve yüzdeki lekelerin yok edilmesinde de etkili bir yöntemdir. Kimyasal peelingin yanı sıra lazer yöntemiyle de cilt soyulabilmektedir. Cildin sıkılaşmasını ve ciltteki kırışıklıkları ortadan kaldıran lazer yöntemi ile yüzde daha gergin bir görüntü de elde edilir.

Ortalama yarım saat süren cilt soyma işlemi çok şiddetli ağrılar olmamakta birlikte, bazen yanma söz konusu olabilir.

Ciltte yapılan soyma işlemini dikkatli yapmak oldukça önemlidir. Gereğinden fazla derine yapılan soyma işlemi bazı izlere neden olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın