Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling yüzdeki lekelerin tedavisinde kullanılan, cildi daha da gençleştiren ve gözenekleri küçültmeye yarayan bir tedavidir. Ayrıca yüzdeki kırışıklık ve sarkmalardan da kurtulmak için tercih edilebilmektedir. Bu tedavi yöntemi lazerle uygulanmakta olup, ayrıca ciltte yer alan ince tüylerin yok edilmesini de sağlamaktadır.

Karbon Peeling Uygulaması

Karbon Peeling Uygulaması

Karbon peeling uygulamasından önce yüze siyah renkte olan bir karbon solüsyonu sürülmektedir. Bu solüsyon ortalama 15-20 dakika ciltte bekletilmektedir. Cilt tarafından emilen solüsyon gözeneklere işler. Lazerin vermiş olduğu etkiyle cilt yenilenmesi sağlanmış olur.

Karbon peeling ihtiyaca göre 4 ve 6 seans uygulanabilmektedir. Seanslar arasında 2-3 haftalık bir zaman dilimi olmasında fayda var. Uygulamadan sonra genellikle ciltte hafif bir kızarıklık oluşur fakat buna rağmen farklı bir yan etkisi görülmesi çok da söz konusu değildir. Karbon peeling uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bu işlemi profesyonel bir merkezde yaptırmak ve uygulandığı süre içerisinde cildi güneşten korumaktır.

Cildinde sarkma, kırışıklıklık, leke gibi sorunlar olan kişiler tarafından tercih edilebilecek karbon peeling uygulaması herkese uygulanabilmektedir. Söz konusu işlem sırasında çok ciddi bir acı oluşmamaktadır. Yalnızca yanma ve batma hissi çok hafif olarak hissedilebilmektedir.

Bir Cevap Yazın