Aqua Peeling

Ciltteki tüm kötülüklerin giderilmesi açısından önemli bir medikal temizlik uygulaması olarak karşımıza çıkan aqua peeling, oldukça doğal bir yöntemi ifade eder. Su basıncı ve vakum gücünden faydalanılarak yapılan uygulama sayesinde, ciltteki tüm ölü dokular ve kötü lekeler temizlenebilir. Ciltte  hasara yer vermeden kontrollü bir temizlik çalışması olarak da ifade edebileceğimiz aqua peeling uygulaması; siyah nokta, ölü hücre, sebum ve her türlü istenmeyen yabancı lekelere yönelik sonuç alıcı bir çözümdür.

[youtube id=”08VpIoiR0z0″ width=”680″ height=”340″ position=”left”]

Aqua peeling nasıl yapılır?

Öncelikle cilt temizleme işlemi yerine getirilir. Daha sonra ise, ozonlu buhar uygulaması yapılır. Son olarak, aqua peeling cihazı devreye girer ve cilt tipine göre hazırlanan solüsyonlar basınç ile vakum bir arada kullanılarak cilde aktarılır, ardından da çıkarılır. Bu işlem sayesinde cilde bulunan tüm ölü hücrelerin temizlenmesi amaçlanır. Ölü derinin atılmasından, akne ve cilt lekelerinin temizlenmesine kadar birçok işlem basınç ile vakumun bir arada sağlanmasıyla ortadan kaldırılır.

Aqua peeling aşamaları nelerdir?

Daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için doğal bir uygulamayı ifade eden aqua peelingden yararlanabilirsiniz. Bu uygulama 3 aşama şeklinde gerçekleşir ve ortalama bir saat kadar sürer. İşte o aşamalar…

  1. Ölü dokulardan cildin arındırılması ve cildin hava almasını sağlamak amacıyla gözeneklerin açılması amaçlanır.
  2. Bu aşamada ise cildin daha derinliklerindeki tabakalar hedeflenir. Alt katmanlarda yer alan lekelerin temizlenmesi için basınç-vakum çalışması yapılır.
  3. Üçüncü aşamada cildin yatışması sağlanır. Daha fazla nem alması hedeflenir.

Aqua peeling işlem sonucunda neyle karşılaşılır?

Taze ve temiz bir cilt için uygulanan doğal yöntem aqua peeling, birçok avantaj sağlıyor. İşte aqua peeling sonrasında elde edilecek yararlar:

  1. Cilt için kötü bir madde olarak ifade edilen akne gibi lekelere veda ediliyor. Böylece daha parlak bir cilde sahip olabiliyorsunuz.
  2. Kırışıklıkların yarattığı rahatsızlıklar ortadan kalkıyor. Daha taze bir cilde sahip olunuyor.
  3. Cildin daha iyi hava alması sağlanıyor. Gözenekler açılıyor ve böylece pürüzsüz bir cilt ortaya çıkıyor.
  4. Cilt temizliğinin derinlemesine yapılması, kısa sürede genç bir cilde sahip olunmasını sağlıyor.
  5. Ölü dokuların atılması, cildin yenilenmesini ve kan dolaşımını artıyor.

Aqua Peeling ile cilt yenileme işlemi herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmemektedir. Ağrısız olan bu yöntemde ciltteki kırışıklıklardan, aknelerden çok kısa bir sürede kurtulmak mümkündür. Işıldayan ve sorunsuz bir cilt için birçok kadın aqua peelingi tercih etmektedir. Uygulama sonrasında ciltte herhangi bir yan etki oluşması söz konusu değildir.

Kişinin cilt tipine uygun olarak hazırlanan özel solüsyon sayesinde cilt ölü dokulardan arındırılmaktadır. Böylece gözeneklerinde açılması sağlanmaktadır. Daha sonra yaklaşık 5-10 dakika aqua peel cildin ihtiyacı olan miktarda uygulanır. Bu sayede birçok bakteri ciltten temizlenmiş de olur.

Aqua peeling sayesinde ciltteki kırışıklıklar gözle farkedilir şekilde azalmaktadır. Akne, sivilce gibi faktörler giderilmektedir. Ayrıca pürüzlü cilde sahip olan kişilerde daha düzgün bir cilt oluşmasını sağlamaktadır. Peeling etkisinin yanı sıra cilt için antioksidan etkisi de yaratmaktadır.

Aqua peeling ile kısa sürede kişi daha genç ve yeni bir cilde sahip olmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi herhangi bir cerrahi işlem gerektirmediği için uygulanması oldukça kolaydır.

Bir Cevap Yazın