Uyluk Germe

Uyluk germe; fazla, gevşeyen ve sarkan deriyi yeniden şekillendirmektir. Hamilelik, yaşlanma ya da hızlı kilo değişikliğine bağlı sebeplerde oluşabilecek derideki deformasyonları daha pürüzsüz hale getirmek mümkün.

Uylukların iç kısımlarındaki deri ince olduğu için çatlamaya da elverişlidir. Kişiler yürürken bile sorun oluşturabilmektedir.

 

Uyluk Germe AmeliyatıUyluk germe operasyonu gerçekleştirilecek olan kişinin yağ ölçümü ve cilt analizi yapılmalıdır. Kişinin uyluklarında yalnızca yağlanma varsa, ciltte herhangi bir sarkma söz konusu değilse liposuction yöntemi tercih edilebilir. Uyluk germe operasyonununda genellikle fazla olan yağlar çıkarılmaktadır.

Uyluk germe operasyonu yapılacak olan kişinin bu işlemden önce mutlaka uzman bir doktor tarafından, tüm gerekli tahlillerinin yapılması gerekmektedir. Operasyon öncesi doktor kişinin sigara içmesini bırakmasını isteyebilir ve kişinin kullanmış olduğu bazı mevcut ilaçları kullanmasını bırakmasını isteyebilir.

Genellikle genel aneztezi altında yapılan uygulamada oluşturulan kesiler kişiden kişiye farklılık oluşturabilmektedir. İç veya dış uyluk germe operasyonlarından sonra uygulama yapılan bölgede şişkinlikler görülebilir. Buna rağmen operasyon sonrası sonuç yine de fark edilebilir. Kişi ortalama 1-2 gün hastanede yattıktan sonra kısa sürede taburcu olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın