Kulak Memesi Estetiği

Kulak memesi bazı insanlarda diğerlerine göre daha uzun olabilmektedir. Ve uzun olması kulağı olduğundan daha fazla büyük gösterebilmektedir. Günümüzde gerçekleştirilen kulak memesi küçültme operasyonu ile kulaklarda daha hoş bir görüntüye sahip olmak mümkün.

kulak memesi

Lokal anestezi uygulanarak yapılan kulak memesi estetiği operasyonlarında kulak memesindeki fazlalık çıkarılabilmektedir. Ağrı ve acının pek hissedilmediği bu yöntemde kulağın yapısına uygun olarak kulak memesi yeniden şekillendirilmektedir. Bu işlemin iyi bir yerde yapılması oldukça önemlidir çünkü iki kulağa da aynı işlem uygulanacağı için iki kulak arasında orantısızlık olmaması gerekmektedir. Kulak memesi estetiği sonrasında ortaya çıkan simetrik farklılık sonrasında hoş görünmeyecektir.

Uygulanan işlemden sonra hasta normal hayatına dönebilmektedir.  Yalnızca kulak memesi estetiği işleminden bir süre sonra kişide bir iz kalacaktır fakat 4-5 ay sonrasında bu iz ortadan kalkacaktır.

Kulak memesi estetiği için kişinin uygun olup olmadığı bir uzman tarafından belirlenmelidir. Profesyonel bir klinikte gerçekleştirilmesi gereken bu işlem sonrası kişi belirli aralıklarla muayene edilmelidir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın