Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti) Nedir?

Şekil bozuklukları birçok kişinin kulak kepçesinde görülmektedir. Bazen doğuştan olan bu şekil bazen sonradan da oluşabilmektedir. Kulaktaki şekil bozukluklarının en yaygın görülen şekli kulağın dışarıya doğru fazla açık olmasıdır. Bu durum kişilerde psikolojik olarak olumsuz etki oluşturmakla birlikte günümüzde sorun olmaktan çıkmıştır. Bu sorunlar otoplasti ile çözülmektedir.

Kepçe kulak estetiği ile kişiler kulaklarındaki hoşlanmadıkları görüntüden kalıcı olarak kurtulabilmektedir. Operasyonun kalıcılığını sürdürmesi tabi ki kulağın gelişimini tamamlaması gerekmektedir. O yüzden kişinin en az 6 yaşında olması yeterlidir.

Otoplasti Öncesi ve Sonrası

Otoplasti Öncesi ve Sonrası

Birçok yöntemi bulunan kepçe kulak estetiğinde uygulama kişiden kişiye değişebilmektedir. Çocuklarda genel anestezi uygulanırken belli bir yaşın üstündeki kişilere lokal aneztezi uygulanarak gerçekleştirilen kepçe kulak operasyonunda kulağın arka kısmında açılan küçük bir kesi ile kıkırdakta istenilen değişiklikler yapılabilmektedir. Bu yöntemin haricinde iple kepçe kulak estetiği gerçekleştirmek de mümkündür. Böylece kulakta herhangi bir kesik izi de kalmaz. Aneztezi verilerek gerçekleştirilen operasyon ortalama 1 saat sürerken, bu yöntem yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir.

Kepçe kulak estetiği sonrası kişi aynı gün bile hastaneden taburcu edilebilmektedir. Geçici bir süre kulaklarda ağrı söz konusu olsa da kulak kısa süre içinde olması gereken şekle kavuşur.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın