El Gençleştirme

Eller kişide oluşan yaşlanma belirtilerini en çok gösteren yerlerden birisidir. Damarları belirginleşen, kırışan, lekeler oluşan ve incelen el derisi için el gençleştirme estetiği uygulanabilmektedir.

El gençleştirme işlemiyle derinin alt tabakasının kaybetmiş olduğu yağ dokusu yerine getirilmektedir. Ayrıca elde oluşan lekeleri yok etmek ve cildin kalitesini de arttırmak için de gerçekleştirilmektedir.

El Estetigi O–ncesi ve SonrasiEl gençleştirme estetiğinde birçok yöntem söz konusudur. En yeni teknolojiyle birlikte oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir. İk yöntem olarak yağ enjeksiyonundan bahsedebiliriz. Vücutta yağ dokusunun fazla olduğu yerlerden alınan yağ elde cildin alt tabakasına verilir. Buna karşın daha kolay bir uygulama olan dolgu yöntemiyle daha uzun zaman kalıcılılık sağlanabilir. İnce ve nemsiz deriyi yenilemek için saf hyaluronik asit enjeksiyonu yöntemi ile de ellerde daha genç bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça popüler olan PRP uygulaması da eldeki dokuların yenilenmesini sağlamaktadır. Son olarak mikro-abrazyon ile giderilen lekeler de elde hoş bir görüntü sağlamaktadır.

Kişiden kişiye değişen uygulamalarda el estetiği ortalama 3-5 seansta gerçekleştirilebilmektedir. Ağrılı olmayan bu uygulamalar lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın