Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisinde saçın ihtiyacı olan mineraller, proteinler veya vitaminler enjekte yoluyla saça verilmektedir. Kıl köklerine verilen bu mineral veya vitaminlerin enjekte edilmesinde özel uçlu iğneler kullanılmaktadır. Cansız ve sağlıksız saçlara sahip kişilere uygulandığı gibi daha gür saçlara sahip olmak ve dökülen saçların önüne geçebilmek için de uygulanmaktadır. Tabi bu bağlamda mezoterapi strese bağlı saç dökülmeleri, mevsim geçişlerinde oluşan saç dökülmeleri, hamilelik sebebiyle oluşan dökülmeler ve metabolizmaya bağlı oluşan olumsuz durumlar sonucu söz konusu olan saç dökülmelerinin tedavisinde etkili olmaktadır. Oldukça başarılı sonuçlar alınan bu yöntem günümüzde gittikçe fazla tercih edilmeye başlanmıştır.

Hem kadınlara hem erkeklere uygulanabilen saç mezoterapisi 6-10 seans arasında gözle görülür sonuçlar elde etmek mümkündür. Uygulama seansları ortalama 30-40 dakika sürmektedir. Saç mezoterapisi yaptırmayı düşünen kişiler özellikle mevsim geçişlerinde uygulatırsa faydasını göreceklerdir.

Uygulamada kullanılan iğneler oldukça ince olduğundan kişi pek fazla acı hissetmemektedir. Bunun yanı sıra her yaş grubundan kişiye de uygulanabilmektedir.

Bir Cevap Yazın