Işık Dolgusu Nedir ?

Genellikle dekolte, el üstü ve göz altı çevresinde tercih edilen ışık dolgusu yaşlanma belirtilerine karşı oldukça etkili bir yöntemdir. Sadece yaşlanma belirtileri değil, günlük hayattaki stres ya da çevresel faktörler de ciltte bazı deformasyonlara neden olabiliyor.

Kişide en çok göz çevresi ve göz altı deformasyona uğrayabilmektedir. Işık dolgusu göz çevresini canlandırır ve daha aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlar. Işık dolgusu; bazı vitaminler, antioksidanlar ve minerallerden oluşmaktadır.

Işık dolgusu çoğunlukla gözaltında kırışıklık, çukurluk ya da morluk olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Işık dolgusu ile  söz konusu morlukların rengi açılabilirken, kırışıklıklar da aza indirgenebiliniyor.

Işık dolgusu işleminden önce uygulama yapılacak olan bölge anestezik kremler ile uyuşturulmaktadır. Böylelikle iğnenin etkisini kişi pek fazla hissetmemektedir. Genellikle tek seanslık ışık dolgusu tedavisi oldukça iyi sonuç vermektedir. Gerektiği durumlarda daha sonrasında yeniden bu işlem tekrarlanmaktadır. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu yöntemin hamilelerde veya alerjik yapıya sahip kişilerde uygulanmamasında fayda vardır. Uygulamadan sonra kişi hemen normal yaşantısına dönebilmektedir.

Bir Cevap Yazın