Koltuk Altı Terlemesi

Birçok kişinin sürekli olarak şikayet ettiği bir konudur koltuk altı terlemesi. İnsanın sosyal hayatını etkileyen; kişiyi rahatsız ettiği kadar, çevresindeki insanları da rahatsız eden koltuk altı terlemesiyle başa çıkmak artık mümkün.

Koltuk Altı Terlemesi

Botoks sayesinde koltuk altı terlemesinden şikayetçi olan kişiler artık oldukça başarılı sonuçlar elde edebilmektedir. Tabi öncelikle yapılması gereken terlemeye neden olan bölgeleri belirlemektir.

Terleme yoluyla vücuttaki zararlı toksinler dışarı atıldığı için terlemeyi tamamen kesmek yerine, onu azaltmak daha iyi olacaktır. O yüzden terleme önleyici ilaçları tercih etmemekte fayda var. Çok ciddi boyutlarda olan terlemeyi önlemek bazı durumlarda zor olabilmektedir.

Kolaltı terlemesinin birçok nedeni olabilir. Genetik nedenlerle ortaya çıkabileceği gibi, kullanılan bazı ilaçlara ya da hastalıklara bağlı olarak da kendini gösterebilmektedir.


Koltuk Altı Terlemesi için botoks

Botoks yöntemi ile koltuk altı terlemesinin tedavisi mümkün. Oldukça ince uçlu olan iğneler ile terlemenin söz konusu olduğu bölgeye botoks yapılmak ve ter bezlerinin işlevi durdurulmaktadır. Terleme derecesi oldukça azalırken, botoksun etkisi kişiden kişiye değişmekle beraber yaklaşık 1 sene kadar sürmektedir.
Koltukaltı için botoks işlemi 10-15 dakika sürmektedir. Profesyonel bir yerde yapıldığı takdirde herhangi bir risk teşkil etmemekle birlikte bazı kişilerde geçici kızarıklıklar ya da morarmalar görülebilmektedir. Uygulama yapılan bölge anestezik kremler ile uyuşturulduğu için kişide dayanılmayacak bir ağrı ya da acı oluşmaz.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın