Botoksla Göz Tedavisi

Genellikle estetik amaçla kullanılan botoks ile artık göz hastalıkları da tedavi edilebiliyor. Birçok göz problemi kontrol altına alınabilmekle birlikte şaşılıktan, gözdeki sulanmalara kadar birçok hastalıkta botoks yöntemi de tercih edilmektedir.

Göz ve göz çevresine uygulanabilen botoks uygulamasında önce sorunun altında farklı bir hastalık olup olmadığı araştırılmalıdır.

Gözde kasılma, kuruluk ya da sulanma gibi şikayetlerinde oldukça başarılı sonuçlar alınmakla birlikte hastalarda bu faktörlerin bir hayli azaldığı görülmektedir. Bunun yanı sıra son zamanlarda şaşılık ameliyatlarında da botoks yöntemi kullanılmaktadır. Hatta felç sebebiyle oluşan şaşılıklarda da bu yöntem tercih edilmektedir. Söz konusu yüz felcinde göz kapakları tam kapanmamaktadır. Bu da korneada kurumaya sebep olmakla birlikte ülsere de sebep olabilmektedir. Yüzdeki felç geçene kadar kalıcı ya da geçici olarak da botoks uygulanmaktadır.

Yukarıdaki problemlerin yanı sıra bazı guatr hastalıklarında da gözde değişiklikler görülmesi söz konusudur. Gözün ve göz kapağının normal haline dönmesi için de botoks tercih edilen bir tedavi yöntemi olmuştur.

Bir Cevap Yazın