Botoks ile Terleme Tedavisi

Özellikle yaz günlerin problemi olan aşırı terleme sosyal hayatta birçok problemi de beraberinde getirmektedir. Terleme stres, heyecan gibi psikolojik sebeplerden oluşabileceği gibi tiroid, menopoz, yüksek tansiyon gibi faktörlerden de oluşabilir.

Çoğu zaman parfüm, deodorant ya da roll-on gibi koku giderici ürünler terleme üzerinde pek etkili olmaz. Terleme konusunda uzun süreli ve etkili sonuçlar almak için son zamanların en çok tercih edilen yöntemi botoks işlemidir. Sadece koltuk altına değil, aynı zamanda yüz ve avuç içlerindeki terlemelerde de oldukça başarılı sonuçlar veren botoks işlemi sayesinde terleme sorunu ortadan kalkmaktadır.

Terleme için yapılan botoks işleminin etkisi ortalama 6-7 ay sürmektedir. Bu yüzden işlem etkisini kaybettiği takdirde yeniden yapılmalıdır. Herhangi bir yan etkisi olmayan botoks işleminde uygulamanın yapıldığı bölge pürüzsüz ve daha parlak bir görünüme de sahip olmaktadır.

Nasıl Uygulanır?

Botoks uygukanası enjeksiyonlar ile gerçekleştirilir. Söz konusu alan temizlendikten sonra uzman doktor tarafından enjeksiyon yapılır. İhtiyaç doğrultusunda kimi kısımlara az, kimi kısımlara ise farklı miktarda uygulanır.

Kimlere Uygulanmaz?

Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak adına botoks hamile kişilerde, bebek emziren annelerde, kalp ve tansiyon hastalarında ya da ciddi sağlık sorunları olan kişilere uygulanmamalıdır.

Bir Cevap Yazın