Saf Hyaluronik Asit Uygulamaları (Derin Nemlendirme)

Kırışıklık tedavisinde oldukça etkili olan hyaluronik asit günümüzde tüm dünyada oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Herhangi bir hayvansal içerik bulundurmayan ve etkisi oldukça çabuk gösteren hyaluronik asit sayesinde daha esnek, parlak ve yumuşak bir cilde sahip olunabilmektedir.

 Saf Hyaluronik Asit UygulamasıYüz, boyun, eller ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtilerine karşı başarılı olan hyalüronik asit ile cilt sağlıklı, ışıltılı ve gergin bir görünüm sağlar. Hyalüronik asit, hücrelerin arasındaki boşluğun doldurulması işlemidir. Uzun vadede başarılı sonuçların alındığı bu yöntem cildi derinlemesine nemlendirmektedir.

Yaşa, çevresel faktörlere bağlı olarak deforme olan cilt için hyalüronik asit, kullanılan bakım kremlerinden daha etkili olmaktadır. Bu uygulamanın etkisinin daha iyi olması için her yıl tekrarlanmasında fayda vardır.

Profesyonel merkezlerde gerçekleştirilmesi gereken bu uygulamada, işlem görecek olan bölge anestezik kremler ile uyuşturulmaktadır. Oldukça ince olan iğneler aracılığıyla hyalüronik asit derinin alt tabakasına enjekte edilmektedir. 10-15 dakika kadar kısa süren bu işlem, belirli aralıklarla tekrarlanmalıdır.

Kişiden kişiye değişen bu uygulamada kullanılan hyaluronik asit miktarı da değişmektedir. Çok fazla ağrılı ve acılı bir işlem olmamakla birlikte, uygulamadan sonra geçici morarmalar ve şişlikler söz konusu olabilir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın