Göz Altı Morluğu Tedavisi

Yorgunluk, uykusuzluk ya da kalıtsal olarak ortaya çıkan göz altı morlukları hiper pigmentasyonların deride renk değişimine yol açmasıyla meydana gelmektedir. Göz altı morluğu tedavisi uygulanmaz ise bazen morlukların yanı sıra gözaltı çukur ya da ince de olabilmektedir. Çoğu zaman makyajla kapatılan bu belirtiler için bazen profesyonel bir destek de almak gerekebilir.

Bazen oluşan göz altı morluklarının sebebi; stres, düzensiz beslenme, yaşlanma belirtileri ya da kullanılan bazı makyaj malzemeleridir.

Günümüzde göz altı morlukları ve çukurlukları için geliştirilmiş birçok tedavi yöntemi vardır. Bunlardan biri ışık dolgusu uygulamasıdır. Vücudun farklı bir bölgesinden alınan yağ dokuları, gözaltına enjekte edilerek çukurluklar doldurulmaktadır. Işık tedavisinin yanı sıra mezoterapi yöntemiyle de gözaltına mineral ve vitamin verilerek gözaltı derisi yenilenebilmektedir.

Bir diğer yöntem olan kimyasal peeling ile de gözaltındaki deformasyona uğramış derinin yerine daha yeni bir deri gelmektedir. Gözaltı morlukları için son olarak blefaroplasti yöntemi de tercih edilebilmektedir. Göz kapağı ameliyatı olan bu yöntem ile göz çevresindeki deri toparlanmaktadır. Bununla birlikte derideki morluklar da tedavi edilebilmektedir.

Bir Cevap Yazın