Anti Aging Cilt Bakımı

Anti-Aging “Yaşlanma Karşıtı” olarak adlandırılabilmektedir. Antiaging uygulamaları ile daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam hedef alınmaktadır. Her geçen gün artan yaşlanma oranları kişileri antiaging uygulamalarına yöneltmiştir.
Antiaging uygulamalarının ana başlıkları şu şekildedir.
-Kişinin beslenme düzeninin ayarlanması
-Hormonların tedavisi edilmesi
-Stresle mücadele
-Daha dinç bir vücuda kavuşturulması

Anti Aging Cilt Bakımının Önemi

Anti Aging Cilt Bakımının Önemi

 

Kişiden kişiye değişecek uygulamalarda, yaşlanmayı önleyebilmek adına kişi öncelikle profesyonel bir kişi tarafından muayene edilmelidir. Söz konusu tedavi kişiye özel olduğundan herkese aynı şekilde uygulanamamaktadır.

Değişime uğrayan hormonların yanı sıra kişinin sağlıksız bir yaşam sürmesi ve diğer çevresel faktörler yaşlanma etkilerini çoğaltmakta örneğin cilt sarkması gibi durumlar ile sonuçlanmaktadır. Bunlar stres, sigara, kirli hava gibi faktörlerdir.
Vücuda yapılacak antiaging check up ile vücudun savunma mekanizmalarının durumu belirlenmektedir. Bunun yanı sıra doğru beslenmenin söz konusu olup olmadığı da ortaya çıkarılmaktadır. Antiaging check up ile kişinin kolestorelüne ve vitamin mineral seviyelerine de bakılmaktadır. Bir diğer önemli konu da hormonol terapidir. Zamanla oluşabilecek hormonal dengesizlikler ve eksiklikler tespit edilerek yaşlanmaya karşı önlem alınabilmektedir.

Bir Cevap Yazın